Co to jest "ZŁOMBOL"?

 

Impreza ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka.

 

Uczestnicy udostępniają darczyńcom powierzchnię reklamową na swoich pojazdach.

 

100% uzbieranych środków zostaje wykorzystanych na prezenty oraz wycieczki dla dzieci z domów dziecka. Organizator wybiera w zależności od uzbieranej kwoty ilość placówek, które otrzymają pomoc. Organizator wybiera, które placówki otrzymają pomoc. Ze względów organizacyjnych pomoc ogranicza sie na placówki z woj. Śląskiego. Zabronione jest zbieranie pieniędzy lub darów, które będą wykorzystane na inne cele (np. dofinansowanie do wyjazdu, finansowe wsparcie uczestników). Bez wyjątków, 100% za pomocą Złombolu uzbieranych środków będzie wykorzystanych na prezenty dla dzieci z domów dziecka!

 

Więcej informacji na www.zlombol.pl.

 

Tak jak w 2014, tak i w tym roku ACE Instal wsparła charytatywną działalność fundacji Nasz Śląsk i wysłała swoich przedstawicieli w kalasycznej Skodzie 105s w podróż po Europie.

 

Za sprawą sponsorów takich jak ACE Instal udało nam się wysłać  165 dzieci z 5 domów dziecka na dwutygodniowe kolonie nad morzem i w górach. W 2015 roku na kontach fundacji udało się już do tej pory uzbierać ponad 700 000 zł – a liczba ta wciąż rośnie!

 

W tym roku trasa prowadziła przez Czechy, Słowację, Austrię i Szwajcarię do Włoch. Punktem końcowym było pokonanie przełęczy Stelvio. Jadąc od strony Bormio to 21,5 kilometra podjazdu przy średnim nachyleniu 7,1%. W sumie 1533 metrów różnicy wysokości, co w 30 letnim samochodzie jest nie lada wyzwaniem.

ZŁOMBOL 2014

Dzień Pierwszy - START

 

Na starcie pod Katowickim Spodkiem pojawiło się ok 390 załóg. Każda w samochodzie wyprodukowanym w byłym Bloku Wschodnim. Ze względu na późny start, nie udało nam się dojechać do wspólnego złombolowego campingu i nocowaliśmy pod Mikulowem. Nic straconego – nasza Skoda zrobiła niezłe wrażenie na Czechach spędzających wakacje na campingu. Dowiedzieliśmy się jak fabrycznie nazywa się kolor naszego auta – Sahara Beżyk.

Dzień Drugi - Bregenz

 

Droga nad jezioro Bodeńskie przebiegła całkiem sprawnie – i już ok 19 udało nam się rozbić namioty. Jedyny problem, który się pojawił to niedziałające światła – ale nie po to mamy w ekipie inżynierów! Na campingu lało jak z cebra, ale byliśmy na to przygotowani (przecież zawsze jak się jedzie pod namiot to pada…)

 

Dzień Trzeci - Meta

 

W końcu wjechaliśmy do Włoch! Ten pierwszy wspaniały włoski wieczór spędziliśmy nad jeziorem Como. O dziwo padało i grzmiało tylko gdzieś na horyzoncie – nas tym razem oszczędziło. Skoda musiała dzisiaj pokonać kilka pierwszych wzniesień. Pierwsze przegrzanie hamulców już za nami – chyba się już nauczyliśmy jak najwydajniej hamować silnikiem i co jaki czas trzeba się zatrzymać żeby Skodzina odpoczęła.

 

Dzień Czwarty - Meta

 

Złombol 2015 dotarł do celu! Załoga ACE Instal w towarzystwie prawie 400 innych ekip pokonała piekielną przełęcz Stelvio. Właściciele szybkich, nowoczesnych samochodów nazywają tę drogę "torem wyścigowym Boga". U nas o przyjemnej prędkości nie było mowy. Czasami trzeba było popchnąć auto, czasami zawrócić i rozpędzić się jeszcze raz, ale w końcu się udało.